0%
2023-12-09

Powody dla których warto uruchomić usługę ANTY-DDoS

Powody dla których warto uruchomić usługę ANTY-DDoS

Atak DDoS - co to jest? 

Na początku warto uświadomić sobie, czym jest atak DDoS i jakie może nieść ze sobą konsekwencje dla bezpieczeństwa Twojej firmy. Atak DDoS polega na wysyłaniu bardzo dużej liczby fałszywych żądań. Celem tej aktywności jest zablokowanie dostępu do serwera lub wybranej usługi. Liczba otrzymywanych danych jest tak duża, że urządzenia nie są w stanie ich przyjąć. 

Tego rodzaju ataki są wymierzone głównie w: 

  • serwery www, 
  • serwery poczty elektronicznej, 
  • serwery gier, 
  • serwery bankowe. 

W wyniku ataku prawdziwi użytkownicy nie będą mogli skorzystać z Twoich usług, ponieważ serwer zostanie mocno przeciążony. Warto podkreślić, że ataki DDos są obecnie bardzo rozpowszechnione i wyjątkowo trudne do zatrzymania. Na szczęście możesz im skutecznie zapobiec, jeśli wykupisz usługę INEA ANTY-DDoS. 

Dlaczego warto uruchomić usługę INEA ANTY-DDoS

Może się wydawać, że ataki DDoS dotyczą tylko dużych firm i nie stanowią realnego zagrożenia dla mniejszych podmiotów. Jednak takie założenie nie jest prawdziwe. Dlaczego? Obecnie znacznie łatwiej uzyskać dostęp do złośliwego oprogramowania umożliwiającego przeprowadzenie ataku DDoS. Częstotliwość ataków w związku z tym zwiększa się z roku na rok i nie dotyczą już one tylko największych podmiotów. 

Przerwa w dostępie do usług online może spowodować trudne do oszacowania straty finansowe i utratę zaufania kontrahentów. Atak może negatywnie wpłynąć na renomę firmy i pozycję strony w wyszukiwarkach. 

Do ataku DDoS można się jednak przygotować dzięki systemom do monitorowania ruchu na stronie, a za sprawą innowacyjnej usługi ANTY-DDoS można im również skutecznie zapobiegać. Koszt usługi INEA ANTY-DDoS jest nieporównywalnie niższy niż koszt, jaki będziesz musiał ponieść, jeśli hakerzy zaplanują atak na Twoje serwery. 

Dzięki usłudze INEA ANTY-DDoS wykryjesz każdy atak

Klienci korzystający z usług INEA nie muszą obawiać się ataków ANTY-DDoS, ponieważ w ramach pakietu Premium dla firm zyskują pełną ochronę i monitoring sieci 24/7 przez cały czas trwania umowy. Jest to świetny sposób na zabezpieczenie danych firmy i zapewnienie ciągłości wszystkich ważnych procesów biznesowych. 

Usługa ANTY-DDoS bazuje na sprawdzonym mechanizmie ARBOR, który umożliwia sprawne wykrywanie ataków i ochronę danych. Podczas ataku dostęp do usługi na zaatakowanym porcie zostaje odcięty, dzięki czemu będziesz mógł dalej bezpiecznie korzystać z pozostałych portów. 

Nowoczesna usługa INEA ANTY-DDoS wykorzystuje zaawansowane mechanizmy filtrowania i oczyszczania ruchu. Poziom ochrony możesz wygodnie dostosować do swoich potrzeb. Usługa ANTY-DDoS jest dostępna w trzech wariantach: 

  • SCRUBBER STANDARD - jest to abonamentowa opcja usługi dostępna przez 24/7/365, która obejmuje czyszczenie ruchu do poziomu 5 Gbps. 
  • SCRUBBER PRO - jest to abonamentowa opcja usługi dostępna przez 24/7/365, która obejmuje czyszczenie ruchu do poziomu 60 Gbps oraz ochronę przed dużymi atakami DDoS. 
  • SCRUBBER PRO NŻ - jest to opcja jednorazowa aktywowana na wniosek klienta na okres 5 dni. Usługa obejmuje czyszczenie ruchu do poziomu 60 Gbps i ochronę przed dużymi atakami DDoS. 

Czym jest Scrubber? Termin ten odnosi się do funkcjonalności, która umożliwia zaawansowaną analizę jakościową i ilościową ruchu na adresie IP klienta oraz pozwala na skuteczne wyeliminowanie pakietów atakujących jego łącze.

Zamów INEA ANTY-DDos dla firmy i zyskaj bezpieczeństwo

INEA ANTY-DDoS to świetne rozwiązanie dla firm, które prowadzą sprzedaż przez Internet. Usługa w abonamencie została tak skonstruowana, aby skrócić czas reakcji na atak DDoS do 1 minuty. 

Gdy tylko dojdzie do ataku, przedsiębiorca otrzyma stosowne powiadomienie i raport z przeprowadzonych działań. Dzięki natychmiastowej reakcji złośliwe oprogramowanie zostanie szybko zablokowane, a Twoje serwery będą mogły bezpiecznie kontynuować pracę bez zbędnych przerw. 

Zabezpieczenie firmy przed atakami DDoS to kolejny krok, który przybliży Cię do osiągnięcia doskonałych wyników finansowych. Koszt takiej usługi nie jest wysoki, a w zamian otrzymasz pełną ochronę, dzięki której będziesz mógł sprawnie i bez przeszkód obsłużyć swoich klientów.