0%
2022-11-15

Jak udostępnić internet z telefonu na laptopa, jak zrobić hotspot?

Jak udostępnić internet z telefonu na laptopa, jak zrobić hotspot?

Udostępnianie Internetu z telefonu do komputera lub laptopa- Co powinno się wiedzieć?

Laptop dobrze współpracuje z telefonem. Dlatego też można w łatwy sposób poprzez telefon udostępnić urządzeniu WiFi.
Istnieją trzy główne metody udostępniania Internetu smartfonowi. Co najważniejsze, wszystkie działają! Odpowiednie metody to:

-Udostępnianie Internetu przez WiFi.

-Udostępnianie Internetu przez Bluetooth.

-Udostępnianie Internetu przez kabel USB.


Dwie pierwsze metody działają bezprzewodowo, a trzeciej nie można używać bez kabla USB. Jednak każdy powinien pamiętać, że udostępnianie sieci oznacza utratę danych w telefonie komórkowym, więc oglądanie filmów czy też granie w gry w Internecie nie jest dobrym pomysłem- w ten sposób szybko zabraknie nam danych w telefonie. Kiedy już to będzie jasne, warto przejść do opisu poszczególnych technik.

Jak udostępnić Internet z telefonu do komputera lub laptopa przez Wi-Fi?

Pierwsza z opisanych metod polega przede wszystkim na przekształceniu smartfonu w tak zwany hotspot Wi-Fi. Oznacza to, że telefon danego użytkownika jest widoczny dla wielu urządzeń znajdujących się w pobliżu i można go w tym przypadku podłączyć jak zwykłą sieć Wi-Fi, oczywiście z hasłem.

Poniżej sposoby na uruchomienie tego rodzaju udostępniania online:

Udostępnianie Internetu z telefonu przez Wi-Fi- W telefonie z systemem Android należy najpierw skonfigurować „przenośny punkt dostępu”. Cała procedura wygląda następująco:

-Użytkownik powinien otworzyć Ustawienia i wybrać Przenośny punkt dostępu.

-Określić nazwę sieci i hasło, które musi wprowadzić podczas łączenia się z udostępnioną w ten sposób siecią Wi-Fi.

-Rozwinąć wysuwane menu u góry ekranu telefonu i aktywować przenośny hotspot.

-Kliknąć ikonę Wi-Fi na swoim komputerze i znaleźć utworzoną sieć, a następnie kliknąć Połącz. Zanim sieć będzie dostępna, zostanie on poproszony o podanie wcześniej ustawionego hasła.

Więcej informacji na ten temat można odszukać na stronie Smart-Homes.pl.

W telefonach z systemem Android udostępnianie sieci przez Bluetooth jest podobne do hotspotu Wi-Fi. Ważne jest, aby telefon, a także komputer były ze sobą połączone.

Ostatnią opisaną metodą jest połączenie przez kabel USB. To przewodowe udostępnianie Internetu. W przeciwieństwie do hotspotu Wi-Fi, w tym konkretnym przypadku możemy udostępnić sieć tylko jednemu urządzeniu naraz, ale jakość połączenia jest najlepsza.