0%
2022-08-03

Jak przenieść pliki szablonu eBay na własny serwer?

Jak przenieść pliki szablonu eBay na własny serwer?

Jeśli korzystają Państwo z naszych szablonów eBay, domyślnie zainstalowane one są na naszych serwerach, czyli pliki takie jak bannery, logo dostawców/płatności oraz dodatkowe zdjęcia wczytywane są z naszego serwera na eBay. Jest to najlepsza gwarancja poprawnego wyświetlania się szablonu przez cały okres jego utrzymania, nasze serwery bowiem są stale monitorowane i awarie praktycznie się nie zdarzają, przez co grafika na aukcjach wyświetla się przez 99.9% czasu.

Czasami jednak zachodzi potrzeba przeniesienia plików szablonu na własny serwer, poniżej opisujemy jak w prosty sposób to zrobić.


Instrukcja przeniesienia szablonu eBay na własny serwer.

1. W naszym edytorze kodu, który otrzymali Państwo wraz z szablonem, w lewym menu należy wybrać opcję "Pobierz pliku szablonu".


2. Pobrane archiwum ZIP należy rozpakować np. na pulpit, następnie cały folder lub tylko jego zawartość np. "moj_szablon" przenieść należy na swój serwer.

W tym celu musimy zalogować się na nasz serwer przez protokół FTP/sFTP lub jeśli nasz hosting udostępnia opcję do odpowiednika FTP w przeglądarce WebFTP. (Jeśli nie wiemy jak to zrobić wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google nazwę naszego hostingu oraz słowo FTP, np. "Nazwa pl FTP" a nastepnie postępować zgodnie z poradnikiem opisanym na konkretnej stronie).

Jeśli już jesteśmy zalogowani na serwer, przechodzimy do miejsca w którym umieścimy pliki, najlepiej w głównym katalogu "public_html" utworzyć dodatkowy folder np. "ebay", w tym katalogu umieszczamy nasz pobrany katalog lub samą jego zawartość z plikami szablonu.


Aby sprawdzić czy poprawnie wrzuciliśmy nasze pliki, uruchamiamy w oknie przeglądarki jeden wybrany plik, czyli wpisujemy adres naszej strony oraz utworzonego katalogu a także jednego wybranego pliku:

https://nasz-adres-strony.pl/ebay/logo.png

Jeśli w przeglądarce wyświetli się obrazek, to znaczy, że wszystko jest OK, jeśli nie, to znaczy, że podaliśmy błędny adres pliku, błędnie umieściliśmy pliki na serwerze lub dla plików wymagane jest ustawienie specjalnego dostępu, wtedy konieczny będzie kontakt ze wsparciem hostingu lub firmą, która zarządza naszym serwerem.

Uwaga! Zgodnie z polityką eBay pliki szablonu muszą być umieszczone na serwerze z zainstalowanym certyfikatem SSL, tak więc wszystkie pliku muszą być dostępne pod adresem zabezpieczonym HTTPS.


3. Jeśli już pliki naszego szablonu są poprawnie umieszczone na serwerze, przechodzimy do podmiany adresów w szablonie.

W tym celu otwieramy edytor szablonu i klikamy "Kod źródłowy" lub jeśli korzystamy z szablonu bezpośrednio na portalu eBay otwieramy zakładkę z kodem HTML. 

Aby podmienić wszystkie adresy URL, które odnoszą się do plików szablonu, najlepiej w przeglądarce lub edytorze tekstowym klikając "Ctrl + f" wyszukać adres serwera exio.pl, przykładowo:

"https://exio.pl/ebay/tutaj_bedzie_nazwa_twojego_szablonu/"

Teraz wszystkie te znalezione adresy, podmieniamy na nowy adres do naszego serwera, przykładowo na:

"https://nasz-adres-strony.pl/ebay/"

Ważne aby nie podmieniać całych adresów z nazwami plików a jedynie początkowy adres odnoszący się do całego katalogu.

(Jeszcze prostszą metodą, która jednak wymaga edytora tekstowego np. Notepad++, będzie skopiowanie całego kodu źródłowego szablonu do edytora, a następnie kliknięcie "CTRL + h"  i w oknie podanie obu adresów, które edytor automatycznie podmieni we wszystkich znalezionych miejscach. )


4. Po zmianie adresów URL zamykamy kod źródłowy i nasz szablon powinien bez zmian wyglądać tak jak poprzednio, z tym, że teraz grafika ładowana jest już z naszego serwera.

Cały ten proces powinien nie wymaga znajomości HTML ani obsługi serwera, nie powinien zająć więcej niż 5-10 minut.

Opracowano przy współpracy z cashback