0%
2021-02-15

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Jeśli interesuje Cię tylko wycena Twojej przyszłej strony internetowej, przejdź od razu do bezpłatnego formularza wyceny.


Od czego zależy koszt wykonania strony internetowej?


Koszt wykonania strony internetowej zależy od wielu czynników i elementów składowych, głównymi z nich są:

1. Rodzaj strony internetowej - Czy strona ma być prostą wizytówką firmy, czy rozbudowanym katalogiem usług z możliwością zapytania o konkretny produkt lub nawet z możliwością jego zamówienia bezpośrednio na stronie? Ustalenie takich kwestii jest podstawą wyceny.

2. Ilość podstron i sposób prezentacji treści - Strona internetowa, może mieć kilka podstron z treścią, może też mieć rozbudowaną strukturę podstron z kategoriami. Wygląd treści nie zawsze jest też prosty i jednolity, dlatego strona z takimi samymi zakładkami ale w różnej formie, może znacznie różnić się ceną. Np. podstronę "O nas" można przedstawić tak (przykład) a także tak (przykład), jest to znacząca różnica. Sposób prezentacji informacji wpływa też na skomplikowanie panelu zarządzania treścią, aby umożliwić szybką aktualizację, panel zarządzania musi być odpowiednio skonstruowany, co wydłuża czas realizacji.

3. Efekty wizualne i interaktywne elementy - Ilość interaktywnych elementów oraz sposób ich działania również ma duże znaczenie. Oczywiście dzisiaj pokazy slajdów czy dynamiczne pokazywanie treści nie są już czymś nowym czy dodatkowo płatnym, jednak jeśli chcemy aby na naszej stronie efekty były niestandardowe, może to znacznie wydłużyć proces realizacji. Czasami aby w jakimś skrypcie dodać pozornie banalnie działającą funkcję, może to wiązać się kilkoma dodatkowymi godzinami pracy dla programisty.

4. Materiały na stronę - Strona internetowa jak wiadomo głównie składa się z treści i zdjęć, to czy posiadamy własne materiały ma znaczenie, szczególnie jeśli branża jest specjalistyczna i materiały takie jak zdjęcia czy filmy są trudno dostępne, czyli drogie. Przykładowo zaangażowanie copywritera medycznego do stworzenia treści wymaga zwiększenia budżetu zlecenia, ale jednocześnie pozwala uzyskać wysoką jakość merytoryczną tekstów oraz zaoszczędzić czas - nie musisz zająć się tym samodzielnie.

5. Indywidualne wymagania - jeśli liczymy na naprawdę niecodzienny projekt i stronę na najwyższym poziomie, musimy liczyć się z większymi kosztami, pod uwagę bowiem trzeba wziąć nie tylko czas realizacji ale także czas potrzebny na wymyślenie oryginalnych pomysłów. Przy projektowaniu stron internetowych czasami więcej czasu poświęcone jest na przemyślenia nad projektem niż jego złożenie w programie graficznym, efekt końcowy jest jeden a pomysłów przed tym czasami mnóstwo.


Jakie są przykładowe ceny za wykonanie stron internetowych?


Strona internetowa jako wizytówka firmy z kilkoma podstronami z treścią i zdjęciami.

Koszt około 1500 - 2500zł.

Strona internetowa z katalogiem usług lub produktów z większą ilością podstron.

Koszt około 2500 - 5000zł.

Rozbudowana strona internetowa z dużą ilością treści, rozbudowanymi formularzami kontaktowymi, niestandardowym układem treści.

Koszt około 5000 - 10 000zł.

Sklep internetowy - System zarządzania produktami i obsługą zamówień, z płatnościami online i obsługą wysyłki np. inpost, kurierzy itp.

Koszt od 2500zł+

Dedykowany system zarządzania treścią

Koszt ustalany indywidualnie. Dedykowany system zależy wyłącznie od tego co strona ma oferować, koszta zaczynają się od kilku tysięcy, natomiast górnej granicy nie ma tak jak nie ma ograniczeń w funkcjach stron