0%
2021-07-12

Dlaczego większość ruchu na stronach www pochodzi ze smartfonów?

Dlaczego większość ruchu na stronach www pochodzi ze smartfonów?

W czasach, gdy smartfon z Internetem ma praktycznie każdy z nas, ruch na stronach internetowych pochodzi przede wszystkim z takich mobilnych urządzeń. Twórcy stron internetowych widzą to od dawna i chętnie tworzą strony www z wersjami mobilnymi. Niestety wiele osób zlecających tworzenie stron www,  wręcz tego nie oczekuje. To duży błąd. Każda firma, która chce się liczyć na rynku, powinna bowiem posiadać stronę www dostosowaną do urządzeń mobilnych. Ta przystosowana do komputerów oczywiście i na smartfonie się wyświetli, poruszanie się po niej przy pomocy smartfona może być jednak o wiele trudniejsze.

Dlaczego chętnie korzystamy ze smartfonów?

Smartfon do surfowania po Internecie jest idealny. Można korzystać z niego w dowolnym miejscu i o każdej porze. Nie trzeba - podobnie jak komputera - włączać i wyłączać, bowiem zawsze jest włączony. Chwila przerwy w pracy, a nawet oczekiwanie na zielone światło na skrzyżowaniu, może być czasem, w którym można zajrzeć do Internetu i zrobić - na przykład - szybkie zakupy w sieci. Więc ci, którzy chcą lub muszą mieć swoje strony internetowe, powinni też posiadać mobilne odpowiedniki rozbudowanych stron.

Marketing i optymalizacja w Google

Google wspiera witryny, które są odpowiednio zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, dlatego większość firm rozpoczynających działania marketingowe i pozyskiwania ruchu na stronę internetową rozpoczyna swoje działania od dostosowania strony właśnie dla użytkowników smartfonów, co również przekłada się na dostępność i ruch na stronach mobilnych.

gogini.pl

Strona mobilna. Warto ją posiadać

Warto posiadać mobilną wersję swojej strony internetowej. Taką, która bez problemu i błyskawicznie wyświetla się na smartfonach. Dobrze, jeśli jest to strona, po której poruszanie się jest intuicyjne. Istnieje na niej łatwy dostęp do danych kontaktowych, bez problemu można też za pomocą smartfona znaleźć produkty na sprzedaż czy zyskać dostęp do listy usług, które świadczy firma lub właściciel strony. Taka mobilna strona internetowa z pewnością będzie popularna, a jej posiadanie - w przypadku prowadzenia firmy, prowadzenia sprzedaży czy też świadczenia usług - przełoży się na zyski.