0%
2018-01-03

Adres Twojej strony internetowej, jaką domenę wybrać?

Adres Twojej strony internetowej, jaką domenę wybrać?


Wybór nazwy strony, od czego zacząć?

Wybór nazwy domeny jest podobny do wyboru nazwy firmy – wymaga wiele przemyśleń i przemyśleń. Twoja nazwa domeny to Twoja tożsamość w sieci; chcesz mieć pewność, że wybierzesz nazwę domeny, która nie tylko pasuje do Twojej firmy, ale również jest łatwa do znalezienia i promocji.

Poniższe punkty, pomogą Ci wybrać idealną domenę dla Ciebie, Twojej firmy, Twoich klientów!

1. Wpisywanie adresu w wyszukiwarce

Znalezienie łatwej do wpisania nazwy domeny ma kluczowe znaczenie dla sukcesu online. Jeśli użyjesz np. słów z wieloma pisowniami, to może przyczynić się to do tego, że klientom trudniej będzie znaleźć Twoją witrynę.

2. Krótka i chwytliwa nazwa

Jeśli nazwa Twojej domeny jest długa i złożona, ryzykujesz, że będzie ona wpisywana niepoprawnie. Wybierz krótką, chwytliwą nazwę.

3. Słowa kluczowe

Spróbuj użyć słów kluczowych opisujących Twoją firmę i oferowane przez Ciebie usługi. Na przykład, jeśli jesteś firmą zajmującą się produkcją mebli, możesz wybrać domenę furnituremanufacture.pl lub manufakturamebli.pl Uwzględnij słowa kluczowe, które ludzie wprowadzają podczas wyszukiwania Twoich produktów lub usług. Pomaga poprawić pozycję w wynikach wyszukiwania (co zwiększa ruch na Twojej stronie).

4. Lokalizacja w domenie

Jeśli Twoja firma działa lokalnie, rozważ umieszczenie swojego miasta w nazwie domeny, aby ułatwić lokalnym klientom znalezienie i zapamiętanie, np. WarszawskaManufakturaMebli.pl

5. Numery i łączniki

Liczby i łączniki są często źle rozumiane - osoby, które słyszą adres Twojej strony internetowej, nie wiedzą, czy też zapominają o łączniku czy cyfrze. Jeśli potrzebujesz ich w swojej domenie, zarejestruj różne wersje Twojej domeny i zrób przekierowania, aby mieć pewność, że każdy trafi na Twoją stronę.

6. Unikalność

Istnieją miliony zarejestrowanych nazw domen, więc posiadanie domeny chwytliwej i zapadającej w pamięć nazwy jest konieczne.

7. Odpowiednie rozszerzenie nazwy domeny

Rozszerzenia są przyrostkami, takimi jak .pl lub .com, na końcu adresów internetowych. Mogą one mieć określone zastosowania, więc upewnij się, że wybierasz taki, który działa dla Twojej firmy. Rozszerzenie domeny .com jest zdecydowanie najbardziej popularne, ale może być trudno uzyskać krótką i niezapomnianą nazwę domeny .com, ponieważ istnieje od tak dawna. Zestaw nowych generycznych domen najwyższego poziomu - takich jak .doctor, .systems itp. - to świetna okazja do zarejestrowania krótkich i bardzo trafnych nazw. Wskazówka dla profesjonalistów: Nie musisz budować strony internetowej dla każdej domeny. Po prostu zrób przekierowanie z dodatkowych domen do swojej głównej witryny.

8. Bezpieczeństwo Twojej marki

Aby chronić swoją markę, należy kupić różne rozszerzenia domeny, a także błędnie napisane wersje swojej domeny. Zapobiega to rejestrowaniu przez konkurencję innych wersji i zapewnia, że klienci są przekierowywani do Twojej witryny, nawet jeśli ją błędnie wpisali.

9. Bez ociągania się podczas zakupów

Nazwy domen szybko się sprzedają. Na szczęście są one niedrogie, więc zarejestruj swoje ulubione nazwy domen tak szybko, jak to możliwe.

10. Podobieństwa

Zachowaj ostrożność przy wyborze nazwy domeny, która nie będzie mocno związana ze znakiem towarowym innej firmy, instytucji, osoby, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wyboru nazwy domeny dla swojej witryny, możesz śmiało kontaktować się z nami pod adresem biuro@exio.pl

Chętnie pomożemy Ci w doborze nazwy dla Twojej strony!