0%
2019-12-02

Instalacja i edycja szablonu eBay

Instalacja i edycja szablonu eBay

Tworzenie szablonu aukcji eBay.

1. Po zalogowaniu na nasze konto eBay, przechodzimy do standardowego wystawiania aukcji, klikając przycisk "Sprzedaj".2. Po wejściu do tej zakładki, w dolnej części strony klikamy przycisk "Utwórz nowy szablon".

3. Na ekranie pojawi nam się standardowy edytor tworzenia aukcji, możemy tutaj uzupełnić standardowe informacje które będą pojawiały się od razu przy tworzeniu aukcji z naszego szablonu. Gdy uzupełnimy wymagane informacje, możemy przejść do opisu aukcji, aby wkleić tutaj nasz szablon, klikamy na zakładkę "HTML" i w tym miejscu wklejamy cały kod aukcji:

Uwaga! Z jakiegoś powodu przeglądarka Google Chrome podczas wklejania kodu dodaje puste znaki odstępu ("spacje") więc do wklejania kodu należy używać innych przeglądarek.4. Gdy kod został wklejony, przechodzimy ponownie do zakładki opisu w trybie "Standardowy".

5. Teraz możemy w naszym szablonie zmienić przykładowe informacje o wysyłce i płatnościach na nasze docelowe informacje, w tym celu przewijamy szablon do wybranej sekcji i po prostu edytujemy konkretną treść.

6. Gdy zmieniliśmy już wszystkie przykładowe informacje możemy zapisać nasz szablon, w tym celu na samym dole formularza klikamy przycisk "Zapisz szablon".

Przy wystawianiu nowych aukcji możemy wybrać przygotowany przez nas szablon do tworzenia nowych aukcji.


Podmiana zdjęć w szablonie eBay.1. Aby w naszym szablonie podmienić przykładowe zdjęcia na inne przechodzimy do trybu "HTML", w kodzie aukcji musimy wyszukać link do naszego zdjęcia, standardowo jest to plik "product.jpg", zaznaczamy cały link do zdjęcia i podmieniamy na nowy:


2. Przełączamy tryb edytora z HTML na standardowy i sprawdzamy czy nasze zdjęcie zostało podmienione.

Jeśli w szablonu aukcji używamy dodatkowych zdjęć zamieniamy je w podobny sposób, zazwyczaj są one podpisane jako product1.jpg, product2.jpg itd. podmieniamy je w identyczny sposób.