Znajdź nas na Logo facebook Behance Logo
Kontakt: biuro@exio.pl
Interaktywne

sklepy internetowe

i

strony internetowe

Dla Twojej firmy

Zapoznaj się z naszą ofertą

Bezpieczeństwo Twojej witryny, czyli certyfikat SSL

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikaty SSL to małe pliki danych, które cyfrowo wiążą klucz kryptograficzny z danymi organizacji. Po zainstalowaniu na serwerze sieciowym aktywuje kłódkę i protokół HTTPS i umożliwia bezpieczne połączenia z serwera WWW do przeglądarki. Zazwyczaj protokół SSL jest wykorzystywany do zabezpieczania transakcji kredytowych, przesyłania danych i logowania, a ostatnio staje się już normą podczas zabezpieczania przeglądania serwisów społecznościowych.

Ważne jest, aby wiedzieć, że strona, którą chcesz odwiedzić, i gdzie chcesz dokonać płatności, jest autentyczna i godna zaufania. Aby ułatwić identyfikację, serwer strony wysyła certyfikat SSL do przeglądarki w celu weryfikacji. Przeglądarka internetowa analizuje informacje otrzymane z certyfikatu SSL i decyduje, czy certyfikat jest zaufany, czy nie. Dlaczego niektóre certyfikaty SSL są zaufane, a inne nie? Główną różnicą jest to, że zaufane certyfikaty SSL są wydawane przez urzędy certyfikacji po tym, jak zgłaszający (właściciel strony) przejdzie procedury weryfikacji. Każda nowoczesna przeglądarka internetowa z aktualną konfiguracją ufa certyfikatom SSL wydanym przez urzędy certyfikacji. Złożoność weryfikacji i poziom zaufania zależą głównie od typu sprawdzania poprawności określonego certyfikatu SSL.

DV Domain validation. Najtańszy i najmniej sprawdzony typ certyfikatu SSL. Zwykle urząd certyfikacji weryfikuje jedynie prawa kontroli domeny dla określonej nazwy domeny. Więcej instrukcji dotyczących sprawdzania poprawności kontroli domeny (DCV) można znaleźć tutaj.

OV Organization validation. Certyfikaty SSL tego typu zawierają domyślnie nazwę i adres firmy. Osoba ubiegająca się o certyfikat OV powinna udowodnić, że organizacja jest prawdziwa. Dane organizacji muszą być dostępne w publicznych publicznych bazach danych; numer telefonu organizacji jest również weryfikowany. Urząd certyfikacji może również wymagać dodatkowych dokumentów, aby udowodnić tożsamość firmy. Szczegółowe informacje dotyczące walidacji certyfikatów OV można znaleźć tutaj.

EV Extended validation. Tylko certyfikaty EV zawierają zielony pasek z nazwą firmy i najwyższym poziomem zaufania użytkownika. Oprócz wymogów OV, o certyfikat EV może się ubiegać legalny pracownik (wiceprezes, dyrektor, dyrektor generalny, CIO), który ma prawo podpisać umowę o subskrypcję i wniosek o certyfikat. Organizacja musi być zarejestrowana i działać przez ponad 3 lata.

Jak powinieneś zadbać o bezpieczeństwo danych na Twojej stronie? Zainstalować certyfikat SSL!

Zalety implementacji HTTPS

Zaufanie - jeśli otrzymasz certyfikat EV, który pokazuje zielony pasek adresu w przeglądarce, zapewnisz swoim odwiedzającym poczucie zaufania. A kiedy dowiedzą się, że traktujesz ich bezpieczeństwo poważnie, będą wdzięczni.

Weryfikacja - Jedną z najlepszych rzeczy na temat instalowania certyfikatu SSL na serwerze jest to, że gwarantuje to, że jesteś naprawdę tym, za kogo się podajesz. Jest to ważne, gdy próbujesz robić interesy w Internecie.

Integralność danych - dzięki SSL, możesz zagwarantować integralność danych. Na przykład bez SSL możliwe jest nie tylko przechwytywanie danych przesyłanych do i z serwera, ale także ich zmiana!

Google i SEO - Google przekazało, ze instalacja SSL ma duży wpływ na pozycjonowanie. Strony korzystającego z szyfrowanego protokołu HTTPS będą wyświetlane wyżej w wynikach wyszukiwania, a to przecież lepiej wpływa na liczbę odwiedzin Twojej witryny.

Płatności w sklepie - Jeśli myślałeś o wprowadzeniu możliwości płacenia karta kredytową w swoim sklepie internetowym, to konieczna będzie instalacja SSLa.Płatność kartą kredytową związana jest z normą bezpieczeństwa Payment Card Industry Data Security Standard Certyfikat. Norma powstała po to, by zapewnić bezpieczeństwo podczas płatności kartą kredytową.

Jakie strony powinny mieć zainstalowany certyfikat SSL?

Przede wszystkim sklepy internetowe, serwisy aukcyjne(eBay, Allegro), na których dokonujemy płatności, strony z bankowością elektroniczną, strony uczelni, uniwersytetu (USOS). Gdzie jeszcze powinien znaleźć się SSL? Np. na stronach urzędowych, oferujących wypełnianie różnego rodzaju ankiet, wniosków. Będą to też dobrze wszystkim znane serwisy społecznościowe, na których przechowywane są dane użytkowników.

Wpis dodany: 2018-01-06

Wszelkie prawa zastrzeżone © exio
Zakaz kopiowania i rozpowszechniania materiałów i zdjęć użytych na portalu © 2014 - 2018